Kronika akcí školy - 2012/2013

Škola v přírodě 2013

Konečně! Děti ze základní školy odjely 17. 6. 2013 na dlouho očekávanou školu v přírodě na Tesák. Celý týden byl inspirován pohádkami. Poté co všichni v pořádku dorazili, ubytovali se a vytvořili si svůj originální pohádkový „stejnokroj“, vyrazili na vycházku, aby se seznámili s okolní přírodou.

Návštěva letiště Bochoř

10. 5. 2013 jsme podnikli výpravu k vojákům na vrtulníkovou základnu Bochoř u Přerova. Viděli jsme mnoho vozidel bojové pěchoty, tanky, vrtulníky, také policejní a záchranná auta a cvičené psy. Nejlepší na tom bylo, že na téměř vše jsme mohli vylézt, všechno prozkoumat.

Zdravé vaření ve školní družině

S plánem zpříjemnit si jedno družinové odpoledne něčím příjemným a dobrým na zub jsme se rozhodli připravit si něco zdravého na svačinku. Společně jsme dali hlavy dohromady a hurá...recept na zdravý zeleninový salát byl na světě.

Putování čarodějnic za pokladem

Poslední dubnový den patří vždy čarodějkám, čarodějům i všem dobrým a zlým kouzelníkům. Také naše školní družina se nemohla připravit o takovou událost. V pátek 26. 4. jsme se namaskovali a za krásného slunečného počasí vyrazili na Putování čarodějnic za pokladem.

Karneval školní družiny

Na začátku měsíce března se v naší školní tělocvičně konal družinový karneval. Na tuto akci jsme se připravovali celý týden. Vymýšleli jsme masky a také výzdobu družiny. Karneval byl zahájen krátkou taneční rozcvičkou a pak už následovaly soutěže, ve kterých mohly děti prokázat své pohybové nadání, ale také svou zručnost.

Zápis

Dne 5. 2. 2013 proběhl zápis k základnímu vzdělávání. Budoucí prvňáčky přivítala zvířátka (myška, kuřátko a beruška), které je provedla školou i zápisem. Čekání si děti zpříjemnily hrami v tělocvičně a za odměnu si odnesly spoustu dárečků a sladkých odměn.