Akce školky

Projektový den v MŠ - Stavitel mostů

Ve čtvrtek 16.3. 2023 proběhl v Mateřské škole projektový den- Stavitel mostů. Navštívila nás paní školitelka Ilonka z Malé technické univerzity. Děti si nejdříve vyslechly pohádku o Karlu IV., dozvěděli se kdo to byl, a co všechno nechal postavit. Děti byly stavitelé, z legových kostek stavěli mosty podle své fantazie, následně dostaly návod podle kterého stavěly pilíře Karlova mostu po kterém měly možnost se projít. Také se dozvěděli jak má být stavitel správně oblečen a poté zkoušeli experiment s předměty, které plavou ve vodě a které se ponoří. Projektový den jsme ukončily procházkou k mostu a výrobou papírových lodiček.

více

Malý zpracovatel odpadů

V projektovém týdnu "Malý zpracovatel odpadu" nás navštívil pán s Malé technické univerzity, aby dětem ukázal jak správně třídit odpad a recyklovat. Děti si s velkých kostek postavili barevné kontejnery a učili se správně třídit. Dále si mohli vyzkoušet ruční výrobu papíru. Děti si to užily za odměnu dostaly diplom a ručně vyrobený papír.

více

Karneval v MŠ

V únoru proběhl v mateřské škole karneval. Děti se oblékly do kostýmů princezen, zvířátek a superhrdinů. V kostýmu přišly také paní učitelky s paní asistentkou. Zábavné karnevalové dopoledne jsme strávili hrami a tancem a přehlídkou masek. Děti dostaly diplom a drobnou sladkost.

více

Mikuláš v MŠ 2022

Dne 6.12. 2022 jsme se s dětmi vydali do základní školy kde na nás již čekal Mikuláš, Anděl a Čert. Děti jim zazpívali písničku a zarecitovali básničku, poté dostali sladkou odměnu. Následovalo společné rozsvěcování vánočního stromku, kterého se zúčastnily také děti ze ZŠ.

více

Vánoční besídka s dílničkou

Dne 14.12. 2022 v MŠ proběhla vánoční besídka s dílničkou. Děti rodičům předvedli taneček, básničky a písničky. Poté se rodiče zúčastnili vánoční dílničky, v které si vytvořili společně s dětmi vánoční dekoraci - stromeček v květináčku.

více

Drakiáda 5. 10. 2022

V měsíci říjnu se uskutečnila první společná akce školní družiny a mateřské školy, Drakiáda. Děti společně s rodiči pouštěli draky na místním fotbalovém hřišti, byla zde také připravena stanoviště se sportovními úkoly, které připravily zaměstnanci MŠ a ZŠ. Na závěr si děti společně s rodiči opekli špekáčky a tímto jsem celou akci úspěšně ukončily.

více