13.9.2012

Škola v přírodě 2013

Konečně! Děti ze základní školy odjely 17. 6. 2013 na dlouho očekávanou školu v přírodě na Tesák. Celý týden byl inspirován pohádkami. Poté co všichni v pořádku dorazili, ubytovali se a vytvořili si svůj originální pohádkový „stejnokroj“, vyrazili na vycházku, aby se seznámili s okolní přírodou.

Následovalo zasloužené osvěžení v bazénu, výborná první večeře a večerka. Následující den byl ve znamení Ferdy Mravence. Soutěžilo se na „Mravenčí pasece“, odpoledne se vyráběli šnečci a večer byl připraven táborák, který se bohužel nekonal z důvodu náhlé bouřky. Avšak díky soutěžím si děti večer i tak řádně užily. Ve středu se putovalo k Perníkové chaloupce (Hostýnu). Po cestě děti poznávaly stromy, živočichy a hmyz. Na Hostýně si naloupaly ve stáncích perníček a úspěšně zdolaly celou Křížovou cestu, po které následoval návrat zpět do chaloupky Pod Tesákem. Po dlouhém výletě se děti odměnily osvěžující koupelí v bazénu. Po večeři dostali naši malí výletníci řád Baby Jagy a zasoutěžili si v pohádkovém výbušném kvízu. Čtvrtek byl dnem loupežníka Rumcajse. Dopoledne si naši malí loupežníčci vyšlápli na Troják, odpoledne vyrobili praky a soutěžili ve střelbě. Stihli i koupání, orientační běh, táborák na rozloučenou a strašidelnou noční hru, po které se do pohádkových postýlek uléhalo velmi pozdě. A byl tu poslední den v pohádkovém světě, den Křemílka a Vochomůrky. Dopoledne si děti postavily domečky z mechu, kapradí a dalšího lesního stavebního materiálu. Před obědem se stihlo zabalit, uklidit všechny pokojíčky a pak už bylo připraveno hodnocení a vyhlašování všech soutěží. S čerstvým pohádkovým vysvědčením se zamávalo Tesáku a k večeru se (bohužel) celá pohádková výprava vrátila zpět do říše lidí. Tak snad zase za rok AHOJ!!