Kronika akcí školy - 2012/2013

Zimní olympiáda

Nastala zima a my jsme netrpělivě očekávali první sněhové vločky. Jakmile jich dostatečně napadlo, rozhodli jsme se změřit své síly v několika netradičních zimních sportovních disciplínách.

Vánoce ve škole

Prosinec je vždy ve znamení Mikuláše, čertů a vánočních příprav. Ne jinak tomu bylo v naší škole a školce. Na začátku měsíce děti navštívil Mikuláš se svými pomocníky, hodné děti obdaroval a malé uličníky trošku pozlobil. Naštěstí si ale nikoho neodnesl, a tak jsme mohli zbytek prosince dokončit v plném počtu.

Čerti ve škole

Další povedenou akcí školní družiny byla Čertovská párty. Toto odpoledne se stalo již naší družinovou tradicí. Každý rok kolem svátku sv. Mikuláše si školu proměníme v peklo a děti v čertovských maskách soutěží, tančí a řádí.

Halloween

A opět tu máme období, kdy vzpomínáme na ty, kteří již nejsou mezi námi. "Dušičky",den při němž si připomínáme památku všech zesnulých, je již tradičním podzimním svátkem s dlouholetou tradicí. V naší školní družině jsme si tento svátek, i když trošku jinou formou, také připomenuli.

Požární cvičení

Dne 4. 11. se ve škole uskutečnilo cvičení hasičských záchranných sborů, kterého se zúčastnili hasiči z HZS Kojetín a SDH Měrovice nad Hanou. Ve škole "hořelo" na půdě, byla nutná evakuace dětí a dokonce nám 2 děti zůstaly v budově. Hasiči dorazili v předepsaném termínu, prohledali budovu školy, evakuovali 2 ztracené děti a školu nám v pořádku vrátili.

Svatováclavská noc

4. října jsme pro děti připravili tradiční "Svatováclavskou noc". Tato akce je vždy tematicky zaměřena na některý z podzimních státních svátků. Letos jsme se věnovali tématu "Svatý Václav - patron české země". Mladší děti si s paní učitelkou přečetly zajímavosti ze života významné osobnosti českých dějin a vyrobily si Svatováclavskou korunu.