Kronika akcí školy - 2016/2017

První pomoc

Koncem dubna nás navštívila milá paní z Červeného kříže Prostějov, aby nám mohla předat důležité informace, které se týkaly první pomoci. Na vlastní kůži jsme měli možnost si vyzkoušet péči o zraněného.

Slet čarodějnic

Koncem dubna se do školní družiny slétli čarodějnice a čarodějové. Někteří se ovšem zapomněli vhodně ,,čarodějnicky" obléci. To ale nakonec nevadilo a mohli se zapojit do čarodějnických her. Během tohoto sletu se nám čarodějnice a čarodějové pěkně předvedli. Zasoutěžili si v překážkové dráze, proletěli se na koštěti a dokonce si i zatancovali.

Výlet ZŠ

V pátek 21. 6. jsme si užili výlet na zámku v Tovačově. Návštěva zámku se konala v mysliveckém duchu. Po skupinkách jsme navštěvovali jednotlivá stanoviště s úkoly, které pro nás přichystali naši vrstevníci z mysliveckého zájmového útvaru ve Štěpánově.

Dopravní hřiště

V květnu jsme měli opět možnost si zopakovat pravidla silničního provozu. Měli jsme i příležitost se něco málo dozvědět o složkách IZS, o jejich důležitosti. Co nás ovšem nejvíce bavilo, bylo to, že jsme měli možnost si na vlastní kůži vyzkoušet, co jsme se při dopravní výchově naučili v praxi na připraveném dopravním hřišti.

Plavání

Od dubna se naše škola účastnila plaveckého kurzu plavání. I přes obavy některých žáků jsme strach překonali a radovali se z potápění a skákání do vody. Nesměli chybět milí páni trenéři, kteří nás naučili správným technikám plavání.

Stavění sněhuláka

Letos nám zima vůbec nepřála, sněhu nebylo mnoho. Nás to ale neodradilo, dokázali jsme si poradit a nakonec přes veškerou naši snahu jsme si postavili krásného sněhuláka. Snad nám bude příští rok sněhu dopřáno více a už teď se těšíme na další stavění.