Kronika akcí školy - 2016/2017

Vánoce ve škole

Na vánoční týden se vždy těšíme! Užijeme si nejen vánoční přípravy, pečení, výrobu dárečků, zdobení, ale také se poctivě připravujeme na vánoční vystoupení školy. Jak se tedy máme v naší škole před Vánocemi?

Školička pro předškoláky

I v letošním školním roce se setkáváme s předškolními dětmi při školním projektu Školička, který je zaměřen na přípravu a adaptaci budoucích prvňáčků. Jednotlivá setkání jsou tematicky zaměřena na procvičení dovedností předškolních dětí. Děti pracují s paní učitelkou samostatně, zapojují se však také rodiče.

Jablíčkový den

Letošní Jablíčkový den v I. třídě byl skvělý. Poutavě jsme si vyprávěli o jablku a ochutnali jablečné dobroty. Nechyběly hádanky, zajímavé úkoly nebo jablíčkové počítání a zpívání. Dokonce jsme ve třídě „zasadili“ jabloňku s jablky, která jsme si sami vyrobili. Slíbili jsme si, že každý den budeme mít zdravou svačinku třeba s jablkem.

Podzim v MŠ

Slavnosti země české

Již tradičně jsme se na přelomu září a října věnovali tématu podzimních státních svátků. Pod vedením vyučujících se žáci seznámili s významnými podzimními dny a zaměřili se na tematiku Dne české státnosti a s ním související osobností Svatého Václava, patrona české země.

Mikulášská nadílka

Začátkem prosince nás navštívil Mikuláš spolu se svým věrným doprovodem čertem a andílkem. Tato slavná trojice děti překvapila, některé dokonce i čert velmi vylekal. Všichni hodní školáci byli ale nakonec odměněni a čert odešel opět s prázdnou.