15.9.2013

Vítání jara

I přesto, že tento rok nás paní Zima tolik nepotrápila, nemohli jsme se dočkat jara. Tak jako každý rok začaly přípravy na jeho přivítání několik dní dopředu. Děti vyráběly jarní dekorace, kluci pletli pomlázky a společně jsme se učili jarní říkadla a básničky.

A konečně tu byl den „D“. Odpoledne, po krátkém programu dětí u školy, jsme vyrazili k říčce Hané, kde jsme se zbavili paní Zimy a přinesli jsme do naší vesnice Jaro. Vše zakončily  jarním vystoupením dětí z folklorního souboru Pantlék z Němčic nad Hanou.

Tradiční jarní výstava výrobků dětí z mateřské i základní školy se tentokrát uskutečnila v sice malé, ale přesto velmi útulné jídelně naší mateřské školky. Věříme, že všem návštěvníkům se podařené jarní dekorace líbily.