06.9.2012

Vánoce ve škole

Prosinec je vždy ve znamení Mikuláše, čertů a vánočních příprav. Ne jinak tomu bylo v naší škole a školce. Na začátku měsíce děti navštívil Mikuláš se svými pomocníky, hodné děti obdaroval a malé uličníky trošku pozlobil. Naštěstí si ale nikoho neodnesl, a tak jsme mohli zbytek prosince dokončit v plném počtu.

Po vystoupení pro seniory jsme si připravili vánoční program také pro rodiče a přátele školy, kde děti předvedly své pěvecké i taneční dovednosti. Vánoční náladu jistě podpořily i tradiční výtvarné dílny, kterých se pravidelně ve škole i školce účastní mnoho rodičů s dětmi.

Díky příspěvku Obecního úřadu na dopravu se nám před Vánocemi podařilo uskutečnit dlouho plánovanou návštěvu vánočního
programu na zámku v Náměšti na Hané. Nádherná zámecká atmosféra podtržená vánoční výzdobou, kostýmovanou prohlídkou
a dokonce veselá zimní pohádka Mrazík v dětech jistě zanechaly spoustu zážitků a vzpomínek. Děti si také připomněly některé
vánoční zvyky a na závěr si vyrobily pěknou vánoční dekoraci.