04.9.2012

Halloween

A opět tu máme období, kdy vzpomínáme na ty, kteří již nejsou mezi námi. "Dušičky",den při němž si připomínáme památku všech zesnulých, je již tradičním podzimním svátkem s dlouholetou tradicí. V naší školní družině jsme si tento svátek, i když trošku jinou formou, také připomenuli.

Je již známo, že tzv. Halloween je tradiční americký svátek a protože s ním bývá spojena legrace a sranda, uspořádali jsme si takovou malou halloweenskou párty i u nás ve škole. Nejprve jsme museli začít s výzdobou, takže dlabáním dýní a výrobou nejrůznějších strašidelných dekorací jsme získali nádherné výrobky, kterými jsme vyzdobili školní tělocvičnu. Pak už nezbývalo nic jiného, než si vymyslet ty nejvíc strašidelné kostýmy, namalovat obličeje a párty mohla začít. V úvodu jsme si povídali o "dušičkách". Proč se slaví, co se během tohoto dne dělá a jak vlastně tento podzimní svátek vznikl. Nezapomněli jsme ani na "americký" halloween, o kterém jsme se dozvěděli také několik informací. Například v který den se tento svátek slaví, proč se lidé oblékají do strašidelných kostýmů, jaké jsou tradiční halloweenské barvy, apod. A pak už nezbývalo nic jiného, než začít soutěžit, tančit, oslavovat a bavit se při nejrůznějších soutěžích, za které byly všechny děti náležitě odměněny.