02.9.2012

Svatováclavská noc

4. října jsme pro děti připravili tradiční "Svatováclavskou noc". Tato akce je vždy tematicky zaměřena na některý z podzimních státních svátků. Letos jsme se věnovali tématu "Svatý Václav - patron české země". Mladší děti si s paní učitelkou přečetly zajímavosti ze života významné osobnosti českých dějin a vyrobily si Svatováclavskou korunu.

Starší žáci zjišťovali informace na internetu a vytvořili plakát, na kterém se ostatní děti mohly seznámit s rodokmenem Přemyslovců.

Všechny děti se odpoledne zúčastnily sportovního programu. Letos soutěžily ve Svatováclavském čtyřboji, kde na ně čekal velký Svatováclavský dostih, výlov knížecího rybníka, zachraňovaly Svatováclavskou korunu a házely zlatým královským jablkem. Po zdolání všech disciplín jsme si zazpívali u táboráku, opekli svatováclavskou pochoutku a starší děti pak mohly ve škole přenocovat.

Na závěr dne jsme ještě zvládli Svatováclavskou noční hru a pak už nás čekaly spacákové pelíšky v tělocvičně. Po ranní snídani ve školní jidelně se děti zapojily do práce na projektu ve třídách.

A jak dopadl Svatováclavský čtyřboj?

Mladší žáci:

Pompová Ivana