18.9.2023

Pěšky do školy

V září se naše škola zapojila do celorepublikového projektu Pěšky do školy, který byl organizován v rámci Evropského týdne mobility a Dne bez aut. Cílem bylo motivovat děti k tomu, že chodit do školy pěšky je přirozené, zábavné, zdravé a důležité pro jejich všestranný rozvoj, motivovat také rodiče dětí ke snížení počtu aut před školou, zvýšit tak bezpečnost a přispívat k zdravému ovzduší. Formou her, vedením pěších deníků, projektových a pěších dnů se nám podařilo omezit dopravu před školou a zajistit bezpečnější a příjemnější prostor. Během akce Pěšky do školy jsme věnovali pozornost dopravní bezpečnosti, environmentální výchově a zdravému životnímu stylu napříč předměty. Do akce se zapojily i děti z MŠ. Pochvala místních občanů byla důkazem toho, že vedeme děti správným směrem a tato kampaň má smysl.