Oslavy lesa na Flóře v Olomouci

Na Oslavy lesa na Floře se žáci velmi těšili, což dokazuje i jejich vysoká účast. Vstupenkou na akci byl žáky vytvořený plakát „Jak vzniká les“. Putování po jednotlivých stanovištích s lesnickou tematikou formou kvízů, doplňovaček, her a hlavně osobním zapojením žáků do připravených aktivit v pěkném přírodním prostředí bylo skvělé a nezapomenutelné. Naši nejmladší žáci měli radost z toho, že si sami vyzkoušeli zasadit stromek, který umístíme v blízkosti školy. Měli jsme štěstí při losování a získali tak pro školu ptačí krmítko, které využijeme v naší školní zahradě k pozorování ptactva a přikrmování v zimních měsících. Žáci si aktivním učením více uvědomují význam přírody a nezbytnost její ochrany pro život na naší planetě.