04.9.2011

Halloween a „Dušičky“ ve školní družině

Nastalo období, kdy bychom měli vzpomenout na ty, kteří tu byli před námi. Tak zvané „Dušičky“ jsou podzimním svátkem s dlouholetou tradicí. V posledních letech se ale do zájmu lidí dostává další svátek, který k nám přišel až z daleké Ameriky – Halloween.

Je to svátek mnohem veselejší než dušičky a proto není divu, že si zejména mezi dětmi získává stále větší oblibu. Proto jsme se ve školní družině rozhodli, že si s dětmi uspořádáme malou halloweenskou párty.

Příprava na Halloween začala již týden předem. S dětmi jsme vydlabali dýni, zhotovili pár výrobků na dekoraci a začali společně přemýšlet o maskách. V den akce jsme hned po obědě nazdobili školní tělocvičnu nejrůznějšími strašidelnými dekoracemi a pak jsme se oblékli do kostýmů.

Nejprve jsme si povídali o svátku Památky zesnulých, vysvětlili jsme si význam slova „zesnulý“ a proč bychom alespoň jednou do roka měli na ty, co již mezi námi nejsou, zavzpomínat. Potom už jsme se plně věnovali oslavě Halloweenu. Děti, převlečené za nejrůznější strašidla, soutěžily v kreslení strašidelných obrázků, tanci a dalších jiných soutěžích. Dozvěděly se, proč se vlastně dlabe a rozsvěcuje dýně. Také si připomněly strašidelné pohádky a vzpomínaly na strašidelné postavy, které v nich vystupují. Na konec se děti posilnily sladkou odměnou za krásně strašidelné masky, které si připravily.