03.9.2011

Evropský den jazyků

Projektovou práci Evropský den jazyků každoročně realizujeme při příležitosti Evropského dne jazyků (26. září). Ani tento rok nebyl výjimkou.

Žáci se tentokrát seznamovali se dvěma evropskými zeměmi a to s Velkou Británii a Německem. Prostřednictvím jednoduchých slov a frází poznali jazyky obou zemí, na mapě oba státy vyhledali a určovali jejich hlavní města a řeky, které jimi protékají. Na základě obrázků, časopisů a úryvků z knih se seznamovali s reáliemi. Některé obrázky se slavnými osobnostmi, památkami nebo výrobky později přiřazovali do správného státu.
Výsledkem celého projektu tak byla nejen krásná mapa Evropy se záznamem všech načerpaných informací, ale především získání znalostí o dvou evropských státech a uvědomění si nutnosti dalšího jazykového vzdělávání. Všichni žáci si také odnesli vlastnoručně vyrobené vlaky obou zemí.