03.7.2023

Návštěva ZooParku ve Vyškově

První prázdninový týden jsme si zpříjemnili navštěvou ZooParku ve Vyškově, který se specializuje na chov domácích zvířat. V rámci komentované prohlídky děti mohly krmit kozy, ovce, vepře, koně, lamy. Velkou radost měly i z krmení netypických domácích zvířat jako jsou pštrosi, čápi, lemuři nebo velbloudi dvouhrbí. Zajímavá byla i procházka ve volné voliéře plné andulek a klokanů v nově otevřené části ZooParku. Během celé prohlídky jsme se dozvěděli spoustu informací o tom, jaké krmení mají zvířata nejraději i naopak co jim škodí. Paní průvodkyně nám prozradila i jména zvířat, jejich původ a zajímavosti z povah jednotlivých druhů. Děti měly i možnost podívat se a prohlédnout si zázemí ošetřovatelů. Celý výlet se vydařil odstartoval krásné prázdniny.