Akce školky

Školička

Každým rokem probíhá v naší škole projekt Školička, jehož cílem je příprava předškolních dětí na povinnou školní docházku. Právě tento týden se uskutečnilo setkání s předškoláky na téma „Velikonoce“.

Velikonoční dílna s rodiči

Příjemně strávený čas dětí s rodiči, při kterém jsme použili techniku vyškrabávání s velikonoční tématikou.

Školička

Každým rokem probíhá v naší škole projekt Školička, jehož cílem je příprava předškolních dětí na povinnou školní docházku. Právě tento týden se uskutečnilo setkání s předškoláky na téma „Zvířátka na statku“. Příjemné chvilky ve škole děti prožívaly spolu s pohádkou „O slepičce a kohoutkovi", interaktivním programem „Barevné kamínky", přiřazování zvířat a jejich mláďat, skládáním obrázků, ale také komunikace nebo spolupráce ve skupině. Školu všichni opouštěli s úsměvem a bezva náladou.

Karneval

Ve školce jsme si uspořádali karneval. Děti si zasoutěžily, zatancovaly, poskládaly si klauny a formou hry si opakovaly čísla. V reji masek se objevil indián, Elza, beruška, superhrdinové a další krásné masky. Uspořádali jsme si i veselou hostinu z dobrot, které si děti donesly.

Veselá věda - elektřina

V rámci projektového dne VESELÁ VĚDA se děti pomocí hravé formy seznámily s pojmen elektřina, jak vzniká a také k čemu ji lidé potřebují. Vyzkoušeli jsme si pokusy s nafukovacími balónky a statickou elektřinou, pomocí baterie se nám podařilo rozsvítit žárovku a poslechli jsme si příběh o Jiskřičce.

Pohádka z Pouti

S dětmi jsme navštívili kino Oko v Němčicích na Hané, kde děti shlédly zábavně - naučnou Pohádku z Pouti. Děti se do samotné pohádky měli možnost zapojit jak na jevišti tak v jevišti :)