Mateřská škola je jednotřídní s kapacitou 25 dětí. K docházce pro školní rok 2017/2018 je přihlášeno celkem 25 dětí.

Provoz mateřské školy je denně od 6.30 do 15.30 hodin.

MŠ se nachází v přízemní budově, kde mají děti k dispozici šatnu, třídu s oddělenou hernou a jídelnou, dále se zde nachází školní jídelna - výdejna, sociální zařízení pro děti a pro dospělé, kabinet pomůcek a sborovna pro pedagogické pracovnice školy. Mateřská škola je vybavena novým nábytkem k sezení i ukládání hraček a pomůcek.

Na zahradě mateřské školy bylo vybudováno dětské hřiště se zastíněným pískovištěm, posezením, houpačkami a multifunkční prolézací věží se skluzavkou

Výchova a vzdělávání dětí probíhá v mateřské škole dle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání „Usmívej se na svět“.

Režim mateřské školy je dán Školním řádem MŠ.