Kronika akcí školy - 2017/2018

Veselé básnění

Rádi bychom vás seznámili s našimi vítězi školní recitační soutěže s názvem ,,Veselé básnění“. Recitační soutěž probíhala ve dvou kategoriích. Kategorie mladší a starší žáci. Pilně jsme se na soutěž připravovali a hodně nás to bavilo. Vítěze čekala i nějaká ta odměna:-).

Karneval ve školce

Děti milují kostýmy a ty neodmyslitelně patří ke karnevalu. Měsíc únor je jejich doba.Pro naše děti jsme karneval připravili na pátek 22.2. Sešla se spousta masek, děti si zatančily a zasoutěžily. Kromě pár sladkostí a balonků si odnesly dobrou náladu z netradičně stráveného dne v mateřské škole.

Družinový galaples

Plesovou sezónu jsme zahájili i my ve školní družině. Opět po roce jsme se dočkali už 5. ročníku Družinového galaplesu. Přípravy byly opravdu veliké. Dámy i pánové se předvedli ve společenských róbách. Tančilo se na moderní i společenské tance. Čekala nás bohatá tombola. V závěru samotného plesu jsme si mohli pořídit vzpomínkovou fotografii na tento ples. Už teď se všichni moc těšíme na další ples v příštím školním roce.

Vánoce ve škole a školce

Vánoce v Muzeu Kroměřížska

Těsně před vánočními prázdninami jsme měli možnost navštívit vánoční program Muzea Kroměřížska. Připomenuli jsme si vánoční tradice a zvyky, zpívali jsme vánoční koledy, vyrobili jsme si vánoční ozdoby na stromeček a upekli jsme si i vlastnoručně upletenou vánočku, kterou jsme si pak mohli sníst. Díky tomuto programu jsme si opět uvědomili, jak moc máme rádi Vánoce.

Čertovská párty v družině

Tak jsme se konečně dočkali Čertovské párty v družině. Navštívili nás nejen čerti, ale i pár andílků se tu ukázalo. Nebylo jich ovšem mnoho, čertů bylo letos víc. Soutěžili jsme v nejrůznějších sportovních disciplínách. Šli jsme dokonce postrašit naši paní učitelku a pana učitele.