Kronika akcí školy - 2017/2018

Slet čarodějnic

V pátek 27.4. se v družině konala další naše oblíbená akce ,,Slet čarodějnic´´. Čarodějnice a čarodějové prokazovali své čarodějnické schopnosti a skládali čarodějnické zkoušky: házeli krysou do kotle, předvedli jízdu na koštěti, čarodějnickou opičí dráhu a v čarodějné krabici museli hmatem uhádnout tajemné předměty.

Kapřík Metlík ve škole

V měsíci dubnu nás navštívil spisovatel, ilustrátor a rybář Jan Opatřil. Představil nám své knihy pro děti a seznámil nás s Kapříkem Metlíkem, hrdinou jeho všech knih. Povídali jsme si o práci spisovatele a ilustrátora. Předčítal nám dokonce i ukázky z jeho knih.

Týden zdraví

Při příležitosti Světového dne zdraví u nás ve škole proběhl již tolik známý Týden zdraví. Projekt, který je zaměřen na podporu zdravého životního stylu, zdravé stravy, pohybu a osobní hygieny. Věnuje se i vážnějším otázkám prevence návykových látek a nebezpečí, které na nás může číhat na internetu.

Loučení se zimou

Už jsme se nemohli dočkat jara, proto jsme se rozhodli vyhnat zimu z Měrovic a přinést tak konečně dlouho očekávané jaro. Snad se nám to popvedlo :-).

Velikonoce ve škole

Těsně před Velikonocemi jsme si připravili Den velikonočních tradic ve škole. Nejprve jsme si povídali o velikonočních zvycích a tradicích, připomenuli jsme si některé velikonoční koledy a říkadla. Později jsme začali s vyráběním velikonočních kraslic a s vyráběním nejrůznějších jarních dekorací. Dokonce jsme si i upletli velikonoční pomlázku. Odpoledne jsme měli možnost navštívit výtvarnou dílnu s rodiči.

Zápis do 1. ročníku