25.9.2015

MŠ v ZOO Svatý Kopeček

Den dětí oslavila mateřská škola výletem do Zoo Olomouc. Cesta vlakem i autobusem byla plná očekávání a těšících se dětí. V ZOO jsme viděli různá zvířátka, ale nejvíce se dětem líbilo krmení koz. Někteří odvážlivci vlezli i k nim do ohrady.

Šok i úsměv na tváři se objevil ve tvářích dětí, když nejvíce hladové kozy snědly krmení i s papírovým sáčkem.

„ A my si dáme oběd kdy, paní učitelko, máme také hlad“. A tak paní učitelky hledaly místo k jídlu a odpočinku. Neměly to jednoduché, protože zoologická zahrada byla plná výletníků. Nakonec nám svitla naděje u pavilonů šelem. Obědvali jsme a zároveň jsme pozorovali klidně ležící lvy a lvice. Nevěřili byste, jak dětem chutnalo! S nabranými silami jsme se dali do dalšího pozorování známých i neznámých zvířat. Před koncem prohlídky se ještě statečné děti vnořily do tmy mezi netopýry.

V cíli děti dostaly za vzorné chování a výdrž nanukovou odměnu a po nákupu suvenýrů jsme se unaveni a plni dojmů vydali na zpáteční cestu domů. Dovršením výletu byl potlesk od spolucestujících ve vlaku, když jsme jim skoro celou zpáteční cestu zpívali.