23.9.2015

Polytechnický týden v MŠ

I v letošním roce jsme se ve školce zabývali polytechnickou výchovou. V průběhu celého týdne jsme si s dětmi zkoušeli vyrobit drobné doprovodné hudební nástroje.

V pondělí jsme si vyrobili klapátka z papíru a kovových zátek. Děti si je sami nazdobily různými obrázky a za pomoci paní učitelky nalepili vždy dvě kovové zátky proti sobě. Samozřejmě, že si je hned všechny děti vyzkoušely.

V úterý si děti vyzkoušely pletení košíčku z papírového pediku. Děti pletení bavilo. Učitelka jim ho nakonec zakončila a nastříkala zářivými barvami. A jakmile košíček zaschl, naskládaly si do něj děti klapátka z předešlého dne.

Během předešlého týdne si děti nosily plastová vajíčka z kinder čokolád. Ty jsme ve středu naplnily různými přírodninami (plodinami). Použili jsme rýži, písek, pohanku, a další. Děti si je sami nazdobily různými papírovými páskami. Nakonec se podle zvuku snažily poznat, co ve kterém vajíčku (chrastítku) je.

Ve čtvrtek si děti za pomoci paní učitelky vyzkoušely zatloukání hřebíčků do papírové role, ze které se měla stát dešťová hůl . Jakmile byly všechny hřebíčky zatlučené, z jedné strany roly p. uč. zalepila, a z druhé děti sypaly různé přírodniny, ty o hřebíky narážely a dělaly zajímavý zvuk, který připomínal déšť. Druhý konec se zalepil a děti si roly na zahradě MŠ natřely akrylovou barvou. Ale ještě nebylo hotovo. Barvu jsme nechali přes noc pořádně zaschnout a druhý den si děti na hůl ubrouskovou technikou nalepily různé obrázky .

Celý týden jsme zakončili písničkou Jambo habari , a doprovodili si ji na nové nástroje.