20.9.2015

Návštěva dětí z MŠ v ZŠ

V květnu do naší základní školy zavítaly děti z MŠ. Ve škole je čekal pěkný dopolední program: * prohlídka školy * aktivity v I. třídě * aktivity v tělocvičně a na školní zahradě. Po prohlídce celé školy děti z MŠ navštívily I. třídu, a tak se mohly podívat, jaké to je být školákem.

Ve třídě je přivítal Večerníček, známý ze zápisu do 1. ročníku. Všechny děti se nám představily a vybraly si svého kamaráda – školáka, vedle kterého pak mohly sedět v lavici. Najednou zazvonil zvoneček a všichni jsme se rázem ocitli v království pohádek.

Žáci 1. ročníku postupně předvedli čtení pohádek. Děti z MŠ za podpory ostatních žáků plnily pohádkové úkoly v různých částech třídy (poznej pohádku, vyber obrázek k pohádce, vyhledej postavy k pohádce, spočítej pohádkové postavy, zvířátka, spoj pohádkové dvojice..). Za odměnu je žáci I. třídy pozvali do divadla, ve kterém sami vystoupili. Nakonec si mohly děti vykreslit obrázek ve spolupráci se svým kamarádem – školákem. Ve třídě si děti také prohlédly výtvarné práce žáků s pohádkovou tematikou i výstavku pohádkových knížek.

Následně děti čekaly pohybové aktivity v tělocvičně a na zahradě školy, kde se děti vyřádily především na velké trampolíně.

Všichni odcházeli spokojení a my se na školku těšíme v dalším školním roce na cvičení ve škole a při projektu pro předškolní děti "Školička při ZŠ Měrovice".