15.9.2015

Týden ekologie v MŠ

V letošním roce jsme se v týdnu ekologie zaměřili nejen na třídění odpadů, ale i na jejich možné další využití. V pondělí jsme si povídali a třídili plasty.

Děti si vyzkoušely výrobu květináče (malého pařeniště) z PET lahví, zasadily si do nich semínka řeřichy, pažitky a papriky, které následně zalévaly a těšily se, až vyrostou. V úterý jsme si povídali o výrobě a třídění papíru, což jsme si následně také prakticky vyzkoušeli. Ve středu a ve čtvrtek jsme si ukázali, z čeho se vyrábí sklo a co všechno můžeme ze skla vyrobit. Vysvětlili jsme si, že ne všechny předměty ze skla můžeme hodit do určených kontejnerů. Na závěr si děti namalovaly zavařovací skleničku barvami na sklo, čímž si vyzkoušely i jiné možné využití případného skleněného odpadu. Povedly se nám krásné svícínky a nádobky na tužky.