08.9.2015

Jablíčkový den v 1. třídě

Poslední den ve škole před podzimními prázdninami jsme si zpříjemnili. Uspořádali jsme jablíčkový den v naší třídě. V prvouce jsme si povídali o jablku a významu ovoce pro naše zdraví.

Z čítanky nám druháci přečetli příběh o jablíčku, v matematice jsme zase jablíčka počítali a tvořili slovní úlohy a ve výtvarné výchově jsme z naší třídy udělali závod na výrobu jablíčkového ubrusu a prostírání. Celý den byl zakončen jablíčkovým pohoštěním i pro další žáky, kteří mohli vstoupit do naší třídy, pokud přednesli básničku nebo zazpívali písničku a nebo si připravili hádanku o jablku. Na závěr přišlo vyhodnocení soutěže o nejkrásnější jablíčko. „To byl dnes pěkný den …“ Tak jsme se loučili před prázdninami.