Kronika akcí školy - 2014/2015

Vítáme jaro

Jaro je konečně tu a my jsme se rozhodli, už nadobro, vyhnat zimu z Měrovic. S přípravami jsme začali již ráno ve škole, kdy si děti vyráběly jarní dekorace, kluci pletli pomlázky a děvčata připravovala jarní sladké dobroty.

Týden zdraví

Při příležitosti Světového dne zdraví proběhl v naší škole projektový Týden zdraví. Věnovali jsme se zdravému životnímu stylu, podpoře zdravé stravy, potřebě pohybu, ale také otázkám hygieny, vhodného chování a prevenci návykových látek.

Přijelo k nám divadlo

Dne 9. 2. zavítala do naší školy profesionální zájezdová loutková scéna "Kašpárkův svět", která se představila s pohádkou O princezně Rozmařilce. Hlavní postava pohádky, Kašpárek, provedla děti celým příběhem plným písniček a humorých scének.

Zápis

Dne 5. 2. proběhl zápis k základnímu vzdělávání. Budoucí prvňáčky přivítala tři veselá zvířátka, která je provedla školou i zápisem. Čekání si děti zpříjemnily hrami v tělocvičně a za odměnu si odnesly spoustu dárečků a sladkých odměn.

Týden ekologie v naší školce a škole

Ve škole i školce proběhl projektový týden zaměřený na ochranu přírody. Děti se zabývaly tématy, která jim osvětlila důležitost ochrany přírody a přátelského vztahu k naší planetě.

Vánoce ve školní družině

Jako každý rok, i letos jsme se v naší školní družině moc těšili na Vánoce. Mikuláš byl první, kdo zavítal do naší školy. Tělocvična se opět proměnila v pekelné doupě a všichni čerti, andělé společně s Mikulášem soutěžili v nejrůznějších disciplínách o sladké odměny. Hodnotily se masky, tanec a také obratnost a zručnost všech soutěžících.