02.9.2014

Týden na podporu dětského čtenářství

V prvních dnech měsíce října proběhl v naší škole Projektový týden na rozvoj a podporu dětského čtenářství, který byl zaměřen na regionální a národní pověsti.

Žáci se celý týden zabývali seznamováním se s nejznámějšími pověstmi. A to nejenom s těmi národními ale i s těmi, které vypráví o našem kraji a blízkých místech okolo nás. V rámci tohoto projektu se žáci věnovali četbě, poslechu a prezentacím a na základě toho tak postupně získávali informace pro tvorbu plakátů, výtvarné ztvárnění a dokonce i pro nacvičení tematického divadelního představení.

Celý týden vyvrcholil již tradiční akcí Svatováclavská noc aneb ve škole se nebojíme, kdy děti nejenom spaly ve škole, ale také soutěžily v tematickém otázkovém běhu a nočním závodu zaměřeném na české pověsti.