01.9.2014

Evropský den jazyků

Den 26. září je po celé Evropě, již od roku 2001, chápán jako Evropský den jazyků. Jako každý rok i letos proběhl v naší škole projektový den věnovaný tomuto významnému dni. Nejprve jsme tradičně zavítali do Velké Británie. Žáci se seznámili se základními informacemi o této evropské zemi, která je součástí vzdělávání v hodinách anglického jazyka.

Zbytek projektového dne byl věnován našim "sousedům". Prostřednictvím prezentací, audio nahrávek, obrázků a internetu byly žákům představeny všechny státy, které sousedí s Českou republikou. Poznali jsme jejich vlajky, hlavní města, jejich památky, tradice a naučili se i několik základních frází a slovíček. Všechny tyto informace žáci zaznamenali na pracovní listy, které doplnili vlastnostnoručně namalovanými vlajkami probíraných států.