Kronika akcí školy - 2013/2014

Zápis

Dne 6.2. proběhl v naší škole zápis k základnímu vzdělávání. Budoucí prvňáčky přivítaly tři princezny, které děti provedly zápisem a školou, která se v ten den proměnila v zimní království. Čekání si děti zpříjemnily hraním v tělocvičně a za odměnu si odnesly krásné dárečky.

Vánoční vystoupení pro důchodce

V prosinci vystoupili žáci mateřské a základní školy v místním pohostinství ku příležitosti tradiční vánoční besídky pro důchodce. Hojný počet diváků měl tak příležitost zhlédnout vystoupení plné vánočních básní, písniček a také tance. Stejně jako každý rok obdrželi všichni přítomní vánoční přáníčka.

Mikulášská návštěva

A už se opět přiblížil začátek prosince a s ním i mikulášská nadílka. I tento rok nesměla návštěva populární trojice u nás ve škole chybět. Mikuláš, andílek a čerti zavítali mezi naše nejmenší ve školce a také za našimi školáky.

Máme talent

Po dvou letech se nám ve školní družině opět podařilo uskutečnit oblíbenou školní "šou" Máme talent. Po dlouhém a pečlivém nacvičování a trénování jsme mohli diváky potěšit spoustou krásných vystoupení.

Čertovská párty

Přesně v den svátku sv.Mikuláše se naše školní tělocvična proměnila v peklo a ve strašidelné pekelníky se proměnili i některé děti ve školní družině. Z těch ostatních se stali krásní a něžní andílci a nesmělo se zapomenout i na pana Mikuláše.

Výtvarná soutěž

V září vyhlásil Výbor pro národnostní menšiny při Obci Měrovice výtvarnou soutěž pro děti a žáky mateřské a základní školy. Tématem výtvarných prací bylo "Můj dům, moje ulice". Ze spousty obrázků vybrala komise ty nejkrásnější a ocenila malými dárky jejich tvůrce. Malou sladkost také obdrželi všichni ostatní malí výtvarníci.