• Co je u nás nového?

Jako každé prázdniny i letos jsme trávili léto zlepšováním prostředí naší školy.

Z důvodu nutnosti dodržení bezpečnosti při pobytu dětí na školním dvoře, kde byla vydlážděná plocha ve velmi špatném stavu, jsme byli nuceni přistoupit k výměně povrchu. Původní dlažba musela být odstraněna, bylo nutné vyměnit podklad a položit nový povrch, abychom mohli dále dvorek využívat o velkých přestávkách, kdy zde děti mohou svačit, ale také k hrám a odpočinku dětí ve školní družině. Nyní nás ještě čeká dokončení úpravy trvaní plochy.

Také v budově školy jsme přistoupili k opravám. Letos na nás čekalo malování prvního patra a schodiště k půdě. Vzhledem ke špatnému stavu omítek bylo nutno provést kompletní oškrabání a nanesení nové omítky. Nyní máme horní část budovy již jako novou a pevně věříme, že příští léto budeme mít dostatek financí na vymalování a opravu omítek ve zbývající části budovy.

Před prázdninami jsme také zmenšili asfaltovou plochu na zahradě mateřské školy, která byla také ve velmi špatném stavu. Nyní již zde máme zvětšenou travní plochu, na které časem přibydou nové herní prvky dětského hřiště.

Veškeré práce v budovách školy i školky proběhly za velkého pracovního i finančního přispění Obce Měrovice, za což všem zúčastněným velmi děkujeme.